İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Manisa Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Uzman Erbaşlara Temel Yangın Eğitimi 13 Eylül 2018
foto
Jandarma Genel Komutanlığının Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak maksadıyla temin edilen Uzman Erbaşlara, limiz Kırkağaç İlçesinde konuşlu Kırkağaç 'ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında devam eden eğitimleri çerçevesinde Temel Yangın eğitimi verildi. Kırkağaç 'ncı Jandarma Komutanlığı Komando Eğitim Alay Komutanlığı Çok Maksatlı Salonunda 13 Eylül 2018 günü gerçekleştirilen eğitime 2150 Uzman Erbaş ve Komutanlıkta görev yapan personel katıldı
[Devamı]
Ekibimiz UMKE Kampına Katıldı 10 Eylül 2018
foto
2018 yılı İlimiz UMKE faaliyetleri planı çerçevesinde Gördes İlçesi Kalemlioğlu Mahallesi Mesire Alanında 6-7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde eğitim kampı gerçekleştirildi. İl Müdürlüğümüzce görevlendirilen bir ekip 7 Eylül 2018 günü yapılan vaka uygulamaları ve eğitime katıldı. Böğürtlen toplamaya giden vatandaşın zehirlenme nedeniyle yüksekten düşerek ayağını incittiği varsayılan senaryo gereği olay yerine gelen UMKE Ekibi ve görevli ekibimiz yaralıya yapılan müdahalenin ardından, bulunduğu yerden alarak 8X 8 Amfibik araç ile Ambulansa sevkini sağladı .Vaka uygulaması ardından program gereği İl Müdürlüğümüzde görevli Arama Kurtarma Teknisyeni Murat SENGER tarafından Meteorolojik Afetler hakkında kamp katılımcılarına bilgilendirme yapıldı.;...
[Devamı]
İLİMİZ YUNUSEMRE İLÇESİ TÜRKMEN MAHALLESİNDE KAYBOLAN VATANDAŞLARIMIZ BULUNDU 27 Ağustos 2018
foto
26.08.2018 20:49 DA İLİMİZ 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNE 6'SI ÇOCUK 12 KİŞİDEN OLUŞAN BİR GRUBUN İLİMİZ YUNUSEMRE İLÇESİ TÜRKMEN MAHALLESİNDE BULUNAN TURKMEN SELALESINI ZIYARET ETTIKTEN SONRA ARAZIDE YOLLARINI KAYBETTİKLERİ İHBARI GELMİŞTİR.
[Devamı]
PTT Başmüdürlüğü çalışanlarına Temel Afet Bilinci ve Yangın eğitimleri verildi 10 Ağustos 2018
foto
Kurumumuz tarafından görevlendirilen personel tarafından 9 Ağustos 2018 tarihinde PTT Başmüdürlüğü çalışanlarına Temel Afet Bilinci ve Yangın eğitimleri verildi. Ptt Başmüdürlüğü eğitim salonunda yapılan eğitimlere Başmüdürlüğün Acil Durum Planlarında görev verilen personel katıldı.
[Devamı]
Yunusemre KAymakamlığı Hizmet Binası acil durum ekipleri ile yangın eğitimi ve tatbikatı yapıldı. 08 Ağustos 2018
foto
İlimiz Merkez İlçelerinden Yunusemre İlçe Kaymakamlığı Hizmet Binasında ilçe Yazı işleri Müdürlüğü ve İlçe Nüfus Müdürlüğü çalışanlarından oluşan acil durum ekiplerine yangın eğitimi ve tatbikatı yapıldı
[Devamı]
İLİMİZ ALAŞEHİR İLÇESİNDE KAYIP 06 Ağustos 2018
foto
04.08.2018 GÜNÜ ILIMIZ ALAŞEHİR İLÇESİ AVLAN MAHALLESİNDE BİR VATANDAŞIMIZIN KAYBOLDUĞU İHBARI GELMİŞTİR. İHBAR ÜZERİNE OLAY YERİNE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN BİR ARAMA KURTARMA EKİBİ YÖNLENDİRİLMİŞTİR. OLAY BÖLGESİNDEN İLÇE JANDARMA VE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ EKİPLERİNCE ARAMA ÇALIŞMALARI YAPILMIŞTIR.
[Devamı]
İLİMİZ SPİL DAĞINDA KAYIP 06 Ağustos 2018
foto
02.08.2018 GÜNÜ ILIMIZ SPIL DAGI AYVACIK MAHALLESİNDE IZMIR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANI BİR IŞÇİNİN GOREVDEYKEN KAYBOLDUĞU İHBARI GELMİŞTİR. iHBAR ÜZERİNE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN OLAY YERİNE BİR ARAMA KURTARMA EKİBİ YÖNLENDİRİLMİŞTİR.
[Devamı]
SPİD'DE EĞİTİM KAMPI 06 Ağustos 2018
foto
Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama kurtarma Derneği (MAT) tarafından 04-05 Ağustos 2018 günlrinde Spil Dağı Milli PArkında kamp etkinliği düzenlendi. bu yıl ikincisi düzenlenen Dr Bedri BİLGE'yi anma ve eğitim kampına İl Müdürlüğümüzün yanı sıra Büyükşehir Belediye İtfaiyesi, UMKE, Kızılay ve Başta AKUT olmak üzere Sivil Toplum Örgütleri katıldı. Yağışlı havaya rağmen iki gün süren kampta yangın, arama kurtarma, ilk yardım ve telsiz haberleşmesi gibi konularda çeşitli eğitimler ve etkinlikler düzenlendi.
[Devamı]
İLİMİZ TURGUTLU İLÇESİ AŞAĞIBOZKIR MAHALLESİNDE ORMAN YANGINI 06 Ağustos 2018
foto
MANİSA 112 ÇAĞRI MERKEZİNE 3 AĞUSTOS 2018 GÜNÜ SAAT 16.13'TE GELEN İHBARDA ; İLİMİZ TURGUTLU İLÇESİ AŞAĞIBOZKIR MAHALLESİNDE ORMAN YANGINI OLDUĞU BİLGİSİ ALINDI. İHBAR ÜZERİNE OLAY YERİNE İTFAİYE VE ORMAN EKİPLERİ SEVK EDİLMİŞTİR.
[Devamı]
Çatışma yönetimi ve stres eğitimi aldık 01 Ağustos 2018
foto
İl Müdürlüğümüzde; Manisa Sosyal Bilimler Lisesi tarafından yürütülmekte olan Avrupa Birliği projesi kapsamında geliştirilen yeni eğitim modülleri içinde yer alan Çatışma (Uyuşmazlık) Yönetimi ve Stres Eğitimi yapıldı. Sosyal Bilimler Lisesi İngilizce öğretmeni Aslıhan ŞİRİN tarafından verilen eğitimde Toplum içindeki roller, Rol çatışması, stres, strese sebep olan davranış ve düşünce şekilleri gibi konular anlatılarak stres yönetiminin nasıl yapılabileceği konularında bilgi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2324252627