İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Manisa Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Soma Termik Santral Elektirk Üretim AŞ'nde Eğitim ve Tatbikat 09 Kasım 2018
foto
Soma Termik Santralinde 1 Kasım 2018 de başlayan acil durum ekiplerinin eğitiminin son bulmasının ardından tatbikat düzenlendi. Tatbikatta 6,4 lük bir depremin meydana geldiği varsayılarak hazırlanan senaryo gereği santral çalışanları, önce bulundukları yerlerde çök kapan tutun yaptıktan sonra acil toplanma alanlarında toplanmak üzere tahliye gerçekleştirdi.
[Devamı]
KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN KEÇİLER EKİPLERİMİZCE KURTARILDI 07 Kasım 2018
foto
06.11.2018 GÜNÜ İLİMİZ 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNE İLİMİZ YUNUSEMRE İLÇESİ KEÇİLİKÖY MAHALLESİMDE KAYALIK ARAZİDE 2 ADET KEÇİNİN MAHSUR KALDIĞI İHBARI GELMİŞTİR. İHBAR ÜZERİNE BÖLGEYE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARAMA KURTARMA EKİBİ YÖNLENDİRİLMİŞTİR.
[Devamı]
Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü Büyük Bir Coşkuyla Kutladık. 30 Ekim 2018
foto
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. Yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Manisa'da da düzenlenen törenlerle büyük bir coşkuyla kutlandı. Valiliğimizce hazırlanan kutlama törenine resmi kurumlar, okullar, askeri birlikler, Sivil Toplum Örgütleri katıldı. Kutlama törenleri kapsamında yapılan tören geçişine İl Müdürlüğümüzü temsilen iki kurtarma aracı, 8x8 amfibik araç ve iki ekip ile katıldı.
[Devamı]
AYDES EĞİTİMİ 22 Ekim 2018
foto
Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES) in yeni kullanıcılarına yönelik AYDES eğitimi İl Müdürlüğümüz Hizmet Binası Eğitim salonunda 18-19 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlendi. Eğitime Arama Kurtarma, Sağlık, Yangın, KBRN, Ulaşım Alt Yapı, Teknik Destek ve İkmal, Gıda tarım ve Hayvancılık ve Hasar Tespiti Hizmet Grupları katıldı.
[Devamı]
Ceza İnfaz Kurumunda Temel Afet Bilinci Eğitimi 17 Ekim 2018
foto
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması günü kapsamında planladığımız etkinlikler çerçevesinde Salihli T Tipi Açık Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. 16 Ekim 2018 günü yapılan eğitime hükümlü ve tutukluların yanı sıra idari personel de katıldı.
[Devamı]
İLİMİZ SOMA İLÇESİNDE KAYIP 15 Ekim 2018
foto
14.10.2018 TARIH SAAT 18:44 DE İLİMİZ SOMA İLÇESİ DARKALE MAHALLESİNDE BİR VATANDAŞIMIZIN KAYBOLDUĞU İHBARI GELMİŞTİR. iHBAR ÜZERİNE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN OLAY YERİNE BİR ARAMA KURTARMA EKİBİ YÖNLENDİRİLMİŞTİR. BÖLGEDE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARAMA KURTARMA EKİBLERİ, JANDARMA, İTFAİYE VE SAĞLIK EKİPLERİ TARAFINDAN YAPILAN ORTAK ÇALIŞMA SONRASI KAYIP VATANDAŞIMIZ FURKAN AYDIN (17) KURTARILMISTIR.
[Devamı]
Sağlık Bilimleri Fakültesinde Temel Arama Kurtarma Eğitimi 11 Ekim 2018
foto
Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığının İl Müdürlüğümüzden eğitim talebi üzerine Temel Arama Kurtarma Eğitimi verildi. 11 Ekim 2018 günü Dekanlık Binasında düzenlenen teorik eğitime Yüksekokul dekanı, akademik ve idari personel katıldı.
[Devamı]
ÖZEL YURTTA YANGIN EĞİTİMİ 11 Ekim 2018
foto
İlimiz Merkezinde Üniversite öğrencilerine yönelik konaklama ve yeme içme hizmeti veren Özel Anemon Kız Yurdunda talepleri üzerin yangın eğitimi verildi. Yurt yöneticilerinin, çalışanların ve konaklayan öğrencilerin katıldığı eğitimde önce Etüd Salonunda teorik bilgilendirme yapıldı. Yurdun konumundan dolayı toplanma bölgesi olarak Cumhuriyet Alanı seçildiğinden eğitime katılanlar tahliyeden sonra Cumhuriyet Alanında toplanıp yangın söndürme cihazının kullanımını tecrübe ettiler. Etrafdaki işletmeler ve alandakiler de uygulamaya büyük ilgi gösterdi.
[Devamı]
İLİMİZ SALİHLİ İLÇESİ MERKEZ ANADOLU LİSESİNDE KİMYASAL GAZ İHBARI 05 Ekim 2018
foto
05 EKİM 2018 GÜNÜ SAAT 10.00 DA İLİMİZ SALİHLİ İLÇESİ MERKEZ ANADOLU LİSESİNİN BODRUM KATINDA BULUNAN LABORATUAR KİMYASALLARINDAN GAZ ÇIKIŞI OLDUĞU İHBARI GELMİŞTİR. İHBAR ÜZERİNE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN OLAY YERİNE EKİP YÖNLENDİRİLMİŞTİR
[Devamı]
AYDES GÜNCELLEME EĞİTİMİ 05 Ekim 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planındaki(TAMP) Psikososyal Destek Hizmet Grubu, Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Dağıtımı Hizmet Grubu, Tahlye ve Yerleştirme Hizmet Grubu, Nakliye Hizmet Grubu, Barınma Hizmet Grubu, Kaynak Yönetimi Hizmet Grubu ve Satın Alma Hizmet Grubundaki yeni kullanıcılara Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES) eğitimi düzenlendi. 3-4-5 Ekim 2018 tarihlerinde İl Müdürlüğümüz Eğitim Salonunda verilen eğitimlerde AYDES'in güncel sürümü tanıtıldı, örnek olay uygulamaları yapıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2526272829