İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MANİSA
Manisa Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 20 Ekim 2017
foto
16-18-20 Ekim 2017 günlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünde (MASKİ) Afet Bilinci Eğitimleri yapıldı. Çalışanlarının katıldığı eğitimler MASKİ konferans salonunda gerçekleştirildi.
[Devamı]
KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA YANGIN TATBİKATI 19 Ekim 2017
foto
19.10.2017 Perşembe günü İlimiz merkez Şehzadeler ilçesinde bulunan Özel Atabey Kız Öğrenci Yurtlarında kalan öğrenciler ve çalışanların katıldığı yangın tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü 13 Ekim 2017
foto
Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu'nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmıştır. Daha sonra BM Genel Kurulu'nun kararı ile 2009 dan bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
EVİM GÜVENLİ EVİM 11 Ekim 2017
foto
14-18 Mart 2015 tarihinde Japonya’nın Sendai kentinde düzenlenen BM Afet Risklerinin Azaltılması 3. Dünya Konferansı’nda Sendai Afet Risk Azaltma Çerçevesi kabul edilmişti. Çerçeve, 2015-2030 dönemlerini içeren ve afet risk yönetişiminde özellikle afet riskinin anlaşılması için ulusal ve uluslararası işbirliği mekanizmalarının güçlendirilmesi adına yol gösterici bir özellik taşıyordu.
[Devamı]
Müdürlüğümüz ile Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği (MAT) Arasında Karşılıklı Yardım ve İşbirliği protokolü imzalandı 06 Ekim 2017
foto
Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneğimiz ile İl Müdürlüğümüz arasında Sayın Valimiz Mustafa Hakan GÜVENÇER 'in olurları ile karşılıklı yardım ve İşbirliği Protokolü imzalanmıştır. Sayın Valimiz Mustafa Hakan GÜVENÇER 'in makamında gerçekleşen imza törenine İl Müdürümüz Bekir ŞEN , Şube Müdürümüz Mehmet Şinasi YILMAZ, Manisa MAT Manisa Başkanını Bahattin ÖZER, Başkan Yardımcısı Mehmet KAYA ve Denetim Kurulu Başkanı Özgür SARIKAMIŞ katıldı.Türkiye Afet Müdahale Planı TAMP kapsamında Afet ve Acil durumlarında Haberleşme, Arama kurtarma v.b. durumlarında karşılıklı işbirliğini içeren protokolün Bölgemizde Afetsiz güzel günlerde kullanılması dileğiyle hayırlı olsun.
[Devamı]
AKHİSAR HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞINDA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 27 Eylül 2017
foto
26 EYLÜL 2017 GÜNÜ İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ŞUBE MÜDÜRÜ GÜRAY KARAKAYA TARAFINDAN AKHİSAR HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞINDA GÖREVLİ PERSONELE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ.SABAH VE ÖĞLEDEN SONRA 2 OTURUM ŞEKLİNDE UYGULANAN EĞİTİME YAKLAŞIK 130 PERSONEL KATILMIŞTIR.
[Devamı]
YUNUSEMRE BELEDİYESİ MURADİYE ŞANTİYESİNDE YANGIN TATBİKATI 27 Eylül 2017
foto
YUNUSEMRE BELEDİYESİ İŞ GÜVENLİĞİ BİRİMİNİN TALEBİ ÜZERİNE DAHA ÖNCE YANGIN EĞİTİMİ DÜZENLENEN, BELEDİYEYE AİT MURADİYE ŞANTİYESİNDE GÖREVLİ PERSONELE 27.09.2017 ÇARŞAMBA GÜNÜ ACİL DURUM TATBİKATI YAPILDI. OLASI BİR DEPREM ANINDA BİNA TAHLİYESİ VE İKİNCİL AFET OLARAK ÇIKABİLECEK YANGINLARA MÜDAHALEDE UYGULANACAK DOĞRU DAVRANIŞ ŞEKİLLERİ TATBİKAT İLE UYGULANDI
[Devamı]
MAHSUR KALAN VATANDAŞLARIMIZ EKİPLERİMİZCE KURTARILDI 25 Eylül 2017
foto
24.09.2017 TARİH VE SAAT 19:25 İTİBARİYLE 112 AÇM'YE GELEN ÇAĞRI NETİCESİNDE TAHA İŞLEK(20) VE İLHAN GÜMÜŞ(20) İSİMLİ VATANDAŞLARIMIZIN İLİMİZ YUNUSEMRE İLÇESİ HAMALINKIRI MEVKİİNDE MAHSUR KALDIKLARININ VE BULUNDUKLARI BÖLGENİN ALT TARAFININ UÇURUM OLDUĞU, KENDİ İMKANLARI İLE İNMELERİNİN MÜMKÜN OLMADIĞINI BİLDİRMİŞLERDİR.
[Devamı]
İLİMİZ SALİHLİ İLÇESİ ALLAHDİYEN MEVKİİNDE KAZA İHBARI 18 Eylül 2017
foto
İLİMİZ SALİHLİ İLÇESİ ALLAHDİYEN MAHALLESİ 7 VİRAJ MEVKİİNDE 17 EYLÜL 2017 GÜNÜ SAAT 19.20 SIRALARINDA ALINAN BİR MOTOSİKLETLİNİN UÇURUMDAN DÜŞMEK SURETİ İLE KAZA YAPMIŞ OLABİLECEĞİ İHBARI ÜZERİNE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN BİR ARAMA KURTARMA EKİBİ OLAY YERİNE HAREKET ETMİŞTİR.ARAMA KURTARMA EKİBİNİN İHBARI YAPAN VATANDAŞIN GÖSTERDİĞİ SÖZ KONUSU BÖLGE VE MUHTEMEL KAZA BÖLGELERİNDE YAPTIĞI ÇALIŞMALAR SONUCUNDA HERHANGİ BİR KAZA YA DA YARALIYA RASTLANILMAMIŞTIR.ARAZİ TARAMALARINDA HERHANGİ BİR KAZA İLE İLGİLİ İZ, EMARE VE ŞAHIS YADA ŞAHISLARA RASTLANILMAMASI ÜZERİNE 17 EYLÜL 2017'DE BAŞLANILAN ARAMA ÇALIŞMALARINA 18 EYLÜL GÜNÜ SON VERİLMİŞTİR.
[Devamı]
İLİMİZ ŞEHZADELER İLÇESİNDE KENDİNİ BODRUM KATINA KENDİNİ KİTLEYEN VATANDAŞIMIZ KURTARILDI 24 Ağustos 2017
foto
İTFAİYEDEN GELEN İHBARA GÖRE MANİSA ŞEHZADELER İLÇESİ ADAKALE MAHALLESİ 2204 SOKAKTA 40 YAŞLARINDA BİR BAYAN VATANDAŞIMIZIN KENDİNİ METRUK BİR BİNANIN BODRUM KATINA KİLİTLEMESİ İHBARI ÜZERİNE OLAY YERİNE AMBULANS VE EMNİYET EKİPLERİ GİTMİŞTİR. OLAY YERİ EKİBLERİNİN TALEBİ ÜZERİNE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN BİR ARAMA KURTARMA EKİBİ 18:20 DE OLAY YERİNE HAREKET ETMİŞLERDİR.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1718192021